,,Nie spiesz się maju, trwaj nasza młodości i beztrosko”- pod tymi słowami na pewno podpisaliby się wszyscy uczestnicy balu studniówkowego, którzy czekali na tę wyjątkową chwilę ponad cztery lata. Wieczór 3 lutego 2024 roku na wiele lat pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów. Parafrazą słów piosenki Agnieszki Osieckiej ,,Niech żyje bal” przywitał śpiewająco wszystkich gości - Oskar Brzostowski, któremu towarzyszyła Julia Nowicka. Tradycyjnie już, zanim rozpocznie się odliczanie 100 dni do egzaminu dojrzałości, uczniowie klas maturalnych przeżywają swój jedyny i niepowtarzalny bal.

Podobnie jak w latach ubiegłych, ta pełna wrażeń uroczystość odbyła się w Zajeździe Staropolskim w Olszówce. Uświetnili ją swoją obecnością przedstawiciele władz lokalnych: Poseł na Sejm RP – Ryszard Bartosik oraz Starosta Powiatu  Tureckiego - Dariusz Kałużny.

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych - pani Aneta Kurzawa złożyła uczestnikom balu życzenia niezapomnianej zabawy oraz pomyślności na egzaminach maturalnych.

Studniówka to magiczny czas spędzony na wspólnej zabawie w gronie osób bliskich, które przez ostatnie lata towarzyszyły maturzystom w tej niezwykłej podróży, której celem będzie zdana matura i zawodowa samorealizacja. W ten wyjątkowy wieczór nie zabrakło wzruszeń i podziękowań dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców. To oni uczyli, wspierali, inspirowali, pomagali rozwiązywać wszelkie problemy- te małe i duże.

Ćwiczony wytrwale od kilku miesięcy polonez na 28 par wzbudził zasłużony podziw i zamknął część oficjalną balu. Rozpoczęła się niczym nieskrępowana radosna zabawa, która trwała do wczesnych godzin porannych.

Fot. Turek.net.pl