20 marca reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych w Turku wzięli udział w projekcie realizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie -  „Co wisi w powietrzu, czyli dzień pełen pasji”. Była to już druga edycja Święta Nauki  w ramach dwuletniego projektu „Dziecko z Pasją”, realizowanego przez zaprzyjaźnioną szkołę podstawową. Dzień ten upłynął pod hasłem różnego rodzaju warsztatów, doświadczeń, a przede wszystkim zabawy i spotkań. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich formach aktywności przygotowanych przez organizatorów i gości specjalnych - delegatów innych szkół oraz instytucji kulturalnych.

Zespół Szkół Technicznych w Turku reprezentowały uczennice z klasy 4HZ ( technik żywienia i usług gastronomicznych) – Julia Dzikowska i Aneta Gil, które pod opieką pani Marzeny Maćków, przeprowadziły warsztaty cukiernicze z dekoracji ciasteczek wielkanocnych za pomocą lukru królewskiego oraz dekoracji z masy cukrowej.  Spotkanie było także okazją do zaprezentowania przez panią Emilię Maruchę oferty edukacyjnej ZST  w Turku. Dużym zainteresowaniem młodszych uczestników cieszyła się także lekcja stylizacji fryzjerskich przygotowana przez uczennice klasy 3f BSIS - Marię Dzieran oraz Darię Spychałę.

Należy podkreślić, że tego typu zajęcia są bardzo ważne w procesie edukacyjnym. Pozwalają uczniom na kontakt z wieloma dziedzinami nauki, przybliżają zagadnienia związane z rzemiosłem, zachęcając do wyboru konkretnego kształcenia zawodowego, a tym samym  przyszłej pracy.