Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. W tym niezwykłym dniu ludzie obdarowują się kartkami, wierszami i słodkościami, wyznając sobie w ten sposób uczucia. Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, który jest patronem zakochanych. Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić ten radosny i magiczny dzień, a ponieważ wypadał on w czasie trwania ferii zimowych, szkolne walentynki odbyły się  już 8 lutego. Opiekunowie samorządu uczniowskiego zadbali wcześniej o to, aby w tym  szczególnym czasie, obecni w szkole uczniowie i nauczyciele, poczuli się wyjątkowo.

 Święto zakochanych upłynęło w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni.  Jak co roku, samorząd uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie mogli nabyć piękne kartki przygotowane przez młodzież naszej szkoły, które następnie  przekazano wszystkim adresatom. W rolę listonoszy zakochanych wcielili się członkowie samorządu. Nad przebiegiem akcji czuwali opiekunowie samorządu uczniowskiego.